Bilgimi Koruyorum

Bu projenin gerçekleştirilmesinde emeği geçen tüm TÜBİTAK BİLGEM Siber Güvenlik Enstitüsü çalışanlarına,

Proje danışmanlığı ve üretim süreçlerindeki değerli katkılarından dolayı Bilkent Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Can Kültür başta olmak üzere aşağıdaki tabloda yer alan herkese teşekkürlerimizi sunarız.

Proje Yönetimi
Proje Sorumlusu: A. Gençer Gökce
Danışman: Dr. Can Kültür
İçerik geliştirme ve senaryolar
Öğretim tasarımı: Dr. Can Kültür, A. Gençer Gökce
Konu uzmanları: A. Gençer Gökce, Tolga Mataracıoğlu
Senaryo: Dr. Can Kültür
İçerik editörü: Büşra Zorba, A. Gençer Gökce, Dr. Can Kültür
Redaksiyon: Okşan Arslan
Görsel Tasarım ve Animasyonlar
Görsel tasarım yönetimi: Orhan İktu
Ünite giriş animasyonları: Kamra Multimedya
Yazılım Mimarisi
Teknik altyapı geliştirme: Erol Işık, Dr. Can Kültür
Sistem yöneticisi: Oktay Karakoç

Sitenin "Kullanım Şartları" sayfasına olan katkıları için TÜBİTAK BİLGEM'den Av.Vildan Alparslan'a teşekkür ederiz.

Zaman zaman beliren ihtiyaçlar çerçevesinde gerek çalışmaları ile gerek önerileri ile bu sürece katkıda bulunan kişiler olmuştur. Alper Yediel, Dr. Ceylan Yazıcı, Elif Şengün, Gamze B. Süsal, Mustafa Bektik, Ergin Dinç, Aykut Çöp, Zeynep Tüzün ve Elif Gündeş'e bu çerçevede yaptıkları katkılar ve önerileri için teşekkürlerimizi sunarız.

Site hakkında veya kurumsal kullanım hakkında bilgi almak için sayfanın alt kısmındaki adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

“Bilgimi Koruyorum E-Öğrenme Projesi”, bilgi güvenliği haberleşme ve ileri elektronik alanlarında çalışmalarda bulunan TÜBİTAK – BİLGEM- Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü (UEKAE) tarafından gerçekleştirilmiş olan bir projedir.

2005 yılında ülkemizin bilgi ve iletişim teknolojilerinden etkin olarak yararlanması ve bilgi toplumuna dönüşmesi ile ilgili uygulanacak stratejiler T.C. Kalkınma Bakanlığı (T.C. Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı (DPT)) tarafından yayınlanan “Bilgi Toplumu Stratejisi” adlı çalışmada belirlenmiştir. Bilgi Toplumu Stratejisi’nin Eylem Planı’nın 88. Maddesi Ulusal Bilgi Sistemleri Güvenliği Programıdır ve bu maddenin sorumlusu olarak TÜBİTAK - UEKAE belirlenmiştir.

Ulusal Bilgi Sistemleri Güvenlik Programı kapsamında ülkemizin siber güvenliğinin sağlanmasından sorumlu olan Türkiye Bilgisayar Olayları Müdahale Ekibi (TR-BOME) kurulmuştur. TR-BOME çalışmaları esnasında ülkemizin bilgi güvenliğinin sağlanmasının bilgi sistemini kullananlardan bağımsız olarak düşünülemeyeceği bir kez daha görülmüştür.

Ulusal Bilgi Güvenliği Kapısının kurulması ve işletilmesi Ulusal Bilgi Güvenliği Programının bir alt projesi olarak TÜBİTAK-UEKAE tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu programın bir başka alt projesi olarak da bilgisayar ve internet kullanıcılarının bilgi güvenliğiyle ilgili doğru kaynaklara etkin ve hızlı bir şekilde erişiminin sağlanması için Bilgimi Koruyorum E-Öğrenme Projesi gerçekleştirilmiştir.

Bu eğitim T.C. Kalkınma Bakanlığı (T.C. Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı (DPT)) tarafından desteklenmiş olan Ulusal Bilgi Sistemleri Programı kapsamında gerçekleştirilmiş olan bir sosyal sorumluluk projesidir.

Kişisel veya kurumsal olarak bireyler istemedikçe bilgi güvenliğinin sağlanması mümkün değildir. Bu eğitimle temel olarak günlük yaşantımıza bilgi güvenliği kavramlarını katmak ve dikkat çekilen konuların uygulanmasına yönelik bilgi vermek hedeflenmiştir.

Tüm hakları TUBİTAK-BİLGEM'e aittir © 2011. Kullanım Şartları yerine getirilmeden ve referans gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Daha fazla bilgi almak için Öneriler sayfasına gidiniz.

Yayınlanma tarihleri

www.bilgimikoruyorum.org.tr alan adının alınmasına destek olan,
Savunma Sanayii İmalatçılar Derneği, Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi ve Bilgi Güvenliği Derneğine teşekkürlerimizi sunarız.

           

Konu Listesi / Menü

Bilgimi Koruyorum

Bilgi Güvenliği

Bilgisayar ve Erişim Güvenliği

Tehditler ve Korunma Yöntemleri

Internet ve Ağ Güvenliği

Sözlük *

Sözlükte bu konu ile ilgili öğe bulunmuyor.

Diğer İlgili Sayfalar

© 2011 Tüm hakları TUBİTAK-BİLGEM'e aittir. Kullanım Şartları yerine getirilmeden ve referans gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Bu sayfa T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenen Ulusal Bilgi Sistemleri Güvenlik Programı kapsamında yapılmıştır.
Bilgi için